[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Фінал Сімферопольського конкурсу «Здорова реклама»
admin Оффлайн Дата: Пт, 16.12.2011, 15:44 | Повідомлення # 1


Администраторы
Повідомлень: 34
Нагороди: 0
Репутація: 0
Фінал Сімферопольського конкурсу «Здорова реклама»

1 грудня 2011 року ВГО «Твереза Україна» спільно з КДМУ ім. С. І. Георгієвського провела фінал Сімферопольського міського конкурсу студентських робіт «Здорова Реклама».

Мета конкурсу — вкотре звернути увагу молоді на негативні наслідки вживання алкоголю, тютюну та інших наркотиків, а також на позитивні моменти тверезого здорового способу життя.

«Оскільки ви всі — майбутні лікарі, ви повинні пропагувати здоровий спосіб життя, — вітав фіналістів Євген Сергійович Крутиков, проректор з виховної роботи університету. — Але, в першу чергу, ви самі повинні перейнятися цією ідеєю, вирішити це запитання для себе. Лише тоді ви зможете адекватно допомогти іншим людям».

Після доповідей фіналістів про свої роботи було багато запитань із залу. Члени журі порадилися і вирішили перше місце віддати роботі «Медики за здоров'я», друге — «Смерть ближче з кожним уколом», а третє — позитивній рекламі гостя з НАПКСу «ЗдОрово жити здорОво».

Перше місце - робота «Медики за здоров'я»
http://tverezo.com/photo/5-0-1770

Авторське обґрунтування роботи

Ця реклама являє собою варіацію на тему «трьох мавп» (яп. сандзару), що символізують буддистську ідею недіяння зла, відчуженості від неістинного. «Якщо я не бачу зла, не чую про зло і нічого не кажу про нього, то я захищений від нього» – саме ця мудрість, що пройшла через багато століть, говорить нам про те, що знають всі люди, пов'язані з медициною – хворобу легше попередити.

Кольорова гама лаконічна, як і самі ідеї, котрі ми намагаємося донести. Ми не хочемо, щоб наше суспільство, зокрема діти, бачили рекламу алкоголю, вважали за норму прокурене повітря, знаходили шприци на дитячих майданчиках. Саме тому необхідно дотримуватися «асептичних» правила щодо цих згубних пристрастей.

Фотографію, виконану на одній з кафедр нашого університету, оброблено в стилі соціального колажу – спрощені форми і яскраві акценти дозволяють залучити увагу стороннього спостерігача. Чорний фон нагадує про серйозність даної проблеми, а червоний шрифт виділяє гасла і змушує суспільство замислитися над небезпекою, що криється в алкоголі, тютюні і наркотиках. На фотографії молодь бачить таких же молодих людей свого віку, нове покоління майбутніх лікарів, котрі не намагаються «читати їм моралі», а прямо й відкрито виступають проти нездорового способу життя.

Автор: Кутькіна С.М.

613-л група, 1 медичний факультет.

Номінація: антиреклама наркотиків, тютюну, алкоголю.

 
admin Оффлайн Дата: Пт, 16.12.2011, 15:49 | Повідомлення # 2


Администраторы
Повідомлень: 34
Нагороди: 0
Репутація: 0
Друге місце - робота «Смерть ближче з кожним уколом»
http://tverezo.com/photo/12-0-1771
Авторське обґрунтування роботи

XXI століття... Час грандіозних досягнень і жахливих катастроф, час, коли почуття уходять на другий план, а світом керує холодний розрахунок. Це час, коли ніхто не впевнений у завтрашньому дні, а страшні пророкування майбутнього здаються все більш правдоподібними. З кожною миттю кільце небезпеки тісніше стискається навколо людини. Соціальне й економічне неблагополуччя залишають глибокий відбиток у свідомості молодого покоління. Одні намагаються боротися з проблемами, які ставить перед молоддю сучасне життя, інші ж без опору йдуть більш, як їм здається, легким шляхом, який частіше всього приводить людей до прірви. Цей шлях має реальну назву — наркоманія!

В останні роки швидкий приріст поширеності вживання наркотичних засобів стає все більш серйозною загрозою здоров'ю населення країни. В першу чергу наркотики впливають на психіку, це призводить до духовної деградації і повного фізичного виснаження організму. Наркоман — раб наркотику; заради нього він піде на будь-яку підлість і злочин, що рано чи пізно призведе його до смерті.

Саме ці ідеї ми хотіли відобразити у нашій роботі. Ми нагадуємо, що смерть стоїть за спиною людини з моменту вжиття першої дози. Ми зобразили смерть не божевільною бабцею, що танцює від радості на ще одній загубленій душі, а засмученим мудрецем, котрий втомлено тримає свою страшну зброю — косу. Складається враження, що він не бажає вбивати молоді недосвідчені душі, які ще не розкрилися, але вже зів'ялі. У лівій руці смерть стискає квітку маку, символ солодкого заспокоєння. Походження маку пов'язується в міфах і фольклорі з кров'ю вбитої людини. У християнській літературі поширено уявлення, що маки ростуть на крові розп'ятого на хресті Христа. Саме тому мак вважають квіткою смерті. Шприц, який сприймається нами як повідомлення про погіршення здоров'я, на нашій картині символізує розплату за допущені помилки.

Робота студентів II медичного факультету, II курсу 213 групи Скреминського А.С. і Козьменко Д.В.

 
admin Оффлайн Дата: Пт, 16.12.2011, 15:50 | Повідомлення # 3


Администраторы
Повідомлень: 34
Нагороди: 0
Репутація: 0
Третє місце - робота «Здорово жити здорово»
http://tverezo.com/photo/3-0-1769

Авторське обґрунтування роботи

На фотографії зображено спортивного вигляду молоду людину, що фотографує гірний пейзаж. Небо символізує свободу, гори – силу і надійність, а яскраве сонячне світло - безхмарне майбутнє здорової людини.

На місці цієї людини може бути будь-яка, тому риси обличчя не виділено. Гасло «ЗдOрово жити здорOво» повинне змусити людину зрозуміти переваги здорового способу життя. Людина від природи народжена вільною від шкідливих звичок і хвороб, з внутрішньою силою для великих досягнень у житті. І її задача - зберегти цю свободу.

Козіцин Денис Андрійович,

Національна Академія Природоохоронного і Курортного Будівництва, Архітектурно-будівельний факультет. Другий курс.

Нагородження переможців

Всі учасники фіналу конкурсу «Здорова реклама» отримали в подарунок тверезі чашки з написом «Тверезість — сестра таланту», а учасників, які посіли перше, друге і третє місця, окрім чашок нагороджено флешками обсягом 8, 4 і 2 Гб відповідно (щоб записувати на них свої нові шедеври).

Хочеться подякувати аудиторії, — звернувся в заключній частині фіналу до залу член журі, психіатр Антон Володимирович Єжов. — Досить жорстка аудиторія, діалог з авторами цікавий вийшов. Було б ще добре, щоб ця жорсткість на наступний рік в який-небудь креатив перетворилася. І ви змогли б взяти участь у процесі як творці, а не як критики. А на рахунок тематики — я радий, що такий конкурс проведено. Як психіатр, можу сказати, що в алкоголю і тютюну є всі ознаки наркотику, крім однієї: вони відсутні у списку наркотичних речовин. А так — це ті ж наркотики, з тими ж механізмами дії, що викликають такі ж прояви фізичної і психічної залежності, як той же, наприклад, героїн».

«Наркоманія — це погано, — констатував координатор ВГО «Твереза Україна» у м. Севастополі Владислав Олександрович Босов. — Але з чого починається будь-яка наркоманія? З тютюну та алкоголю. Жоден наркоман не починав відразу з голки. Не буває такого, щоб жила людина тверезо, а потім подумала: дай-но я вколюся. Все починається поступово, з алкоголю. І алкоголіками теж відразу не стають. Ніхто не заливає в себе перший раз цілу пляшку. Починають потрошки. Або з пива. Тому ми повинні відмовитися від алкоголю повністю і категорично».

«Як вже було сказано, — продовжив координатор ВГО «Твереза Україна» в АР Крим Сергій Валерійович Козуля, — наркотик — це речовина, яка не є необхідною для нашого організму, але викликає залежність. І якщо ви, медики, відкриєте міжнародну класифікацію хвороб десятого перегляду, ви побачите, як легальні алкоголь і тютюн мирно співіснують з забороненими героїном і коноплею в розділі «психічні і поведінкові розлади, пов'язані з прийомом психоактивних речовин».

Сьогодні — міжнародний день боротьби зі СНІДом. І ми знаємо, що ін'єкційні наркотики — основний спосіб розповсюдження ВІЛ. Але ми не можемо замовчувати про проблеми так званих «легких наркотиків». Чому? По-перше, «легкі» наркотики протоптують шлях до «важких». Людина розпочинає з самокрутки — закінчує голкою. Крім того, під не-ін'єкційними наркотиками, до яких ми, цілком адекватно, можемо віднести алкоголь, людина здатна здійснювати неадекватні вчинки, про які потім все своє життя шкодуватиме. Від неадекватної сексуальної поведінки до злочину. І не завжди наслідки цих вчинків можна буде змінити.

Ми повинні пам'ятати про це. І якщо ми заборонимо, хоча б собі, вживання усіх цих наркотиків, ми покращимо і своє життя, і життя суспільства: знизимо захворюваність, в тому числі й СНІДом, збільшимо тривалість життя, знизимо злочинність.

Залежність. На заході зараз дуже модно говорити про так звану «контрольовану» залежність. Доки залежність не заважає людині виконувати її професійні обов'язки — все в порядку. Компанія збитку не несе. Але справа в тому, що будь-яка залежність забирає у людини шматок особистості, на місці якого залишається порожнеча і бажання заповнити її чимось — ковтком чи уколом чергового яду.

Тому давайте будемо здоровими!»

P.S. Незважаючи на те, що «позитивна» робота посіла лише третє місце, організатори конкурсу наголошують, що позитивні образи мають неабиякий потенціал привабливості. Саме їх варто використовувати, щоб досягнути поставленої мети - переконати молоду людину, поставлену перед вибором між тверезістю та традиційним для суспільства «культурним» отруєнням алкоголем чи тютюном обрати саме тверезий спосіб життя.

Чекатимемо на Ваші нові роботи наступного року!

Джерело: http://tvereza.info/sobriet....1-12-01

 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: