БУДЬМО НЕЗАЛЕЖНІ
БУДЬМО НЕЗАЛЕЖНI
Сьогодні ми відзначаємо 18-ту річницю незалежності України.
Замислимося: а чи справді ми незалежні в повному розумінні цього слова? Чи процвітає Україна? Чи не нав’язують нам сучасні ЗМІ деякі переконання, певні стереотипи поведінки?
Простий приклад: чи не залежимо ми від звички вживати під час свята алкогольні «напої»?
Якщо б вживання чи невживання алкоголю дійсно було правом нашого вибору, то, за законами елементарної статистики, половина всіх наших сімейних та державних свят проходила б без алкоголю, і лише половина — з ним, цим підступним убивцею.
Зате виробники алкоголю та працівники торгівлі не втрачають жодної можливості поповнити свої кишені за рахунок будь-якого свята. А нам — аби тільки «веселитися», добровільно отруюючись.
Погляньте: на центральних площах міст під час святкування Дня Незалежності, інших всенародних гулянь, а також на дискотеках май-же немає тверезих людей! Як мінімум один коктейль чи пляшку пива випивають і п’ятнадцятирічні дівчата…
Задумаємося: чи можна назвати такий стиль життя, коли всі по-вторюють нав’язаний кимось приклад самоотруєння, незалежністю?
Про що можна говорити, якщо людина раз на тиждень випиває 50 грам спирту (600-800 грам пива)? Підручники в таких випадках го-ворять про алкогольну залежність.
Право знати правду про алкоголь, здавалося б, ніхто не відби-рав. Але чомусь ця правда старанно приховується тими, хто заробляє на нашому здоров’ї. Мабуть, ніяка галузь промисловості не розвинена так, як алкогольна, тютюнова, та ще — фармацевтична. Відповідні й масштаби лобіювання їх інтересів у владних структурах…
А яких дітей народить питуща молодь? Алкоголь (етиловий спирт) ушкоджує всі без винятку системи та органи людського організму на клітинному та молекулярному рівнях. Багато яки-ми з них, якщо хочете, можна пожертвувати: печінкою і підшлунковою залозою, серцем і судинами… Або шлунком, наприклад. Але орган, не-обхідний для успішного життя — мозок, а також зародкові клітини — ті, що дадуть змогу продовжити рід, — побережіть!
На жаль, ці найважливіші частини організму страждають від ал-коголю найбільше. Спирт завдяки своїм смертоносним якостям з легкі-стю долає всі перешкоди, руйнуючи на своєму шляху оболонки, ядра та хромосоми.
Ви думаєте, що поінформовані про те, які фактори і в якій мірі впливають на зародкові клітини?
Екологія? Патологія? Стреси? Так. Разом вони дають певний про-цент від загальної кількості дітей з фізичними та розумовими вадами: аж 4%! А 96% дає алкоголь.
Здивовані?! Ця інформація не афішується, і навіть замовчується споювателями народу.
Раніше казали: щоб зачати здорову дитину, чоловікам треба пе-ред цим 60-90 днів не вживати алкоголю. А у дівчат, майбутніх мам, яйцеклітини не оновлюються, а закладаються один раз на все життя. Тому жінка, що хоч раз у житті пила алкогольний розчин (пиво, коктейль, вино, горілку — неважливо, якого ґатунку та вишуканості була ця отрута), вже грає в рулетку при зачинанні дитятка: на ушкоджену клітину можливо натрапити і через десятки років.
44 країни світу взагалі не мають алкогольних «традицій». В мусульманських країнах, де заборонено вживати алкоголь, неповно-цінні діти становлять… аж 1% від загальної кількості немовлят.
Об’єктивний показник виродження нації — рівень споживання алкоголю в країні. Вимірюється він таким чином: беруться всі ал-когольні вироби (шампанське, пиво, вино, горілка, коктейлі тощо), ви-питі в країні за рік, перераховуються на 100%-й спирт, і все це море спирту ділиться на кількість населення. Враховуючи дітей, жінок і не-мовлят! Отримуємо одиницю вимірювання — кількість літрів на душу населення за рік.
Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує: рівень споживання алкоголю 8 л. на душу населення за рік — катастрофічний. За вісім переходити не можна, там починається безповоротне виродження генофонду нації.
В Україні цей рівень сьогодні — близько 20. Зараз, коли не існує суворого контролю за виробництвом спиртних виробів, ці дані дуже приблизні. Але уявити важко і лячно навіть це море спирту, яке, в основному, приходиться на чоловіків та молодь…
Ще один об’єктивний показник виродження нації — демографічна криза. Щороку нас стає менше на 300 тис. За роки незалежності ми втратили понад 6 млн. чоловік, що порівняно лише з втратами у Великій Вітчизняній Війні (7-8 млн). Але після війни народжуваність пе-ревищувала смертність в 2-3 рази; зараз же, хоча й живемо набагато краще (від голоду ніхто не гине) — вимираємо найшвидше в Європі.
Від наслідків вживання алкоголю щорічно помирає близько 120 000 українців. Офіційно — лише 46 тис. Не враховуються опосередковані причини: напився — замерз; напився — втопився; повісився, зарізав, згорів, під машину попав чи сам наїхав… А більшість інфарктів та інсультів, які теж спричинені алкоголем?
Від тютюну помирає не менше: 120 000 українців щороку (офіційна статистика ВООЗ). Немало смертей приходиться і на нелега-льні наркотики, середній вік їх жертв — 21 рік.
Ми самі оплачуємо своє винищення: за рік населення України ви-трачає порядку 20 мільярдів гривень на алкоголь і купує понад 6 міль-ярдів пачок цигарок (підрахуйте збиток самостійно). Ці споживачі нар-котичних речовин могли б скинутися та будувати 2-3 металургійних заводи на рік.
І справа тут зовсім не в «зловживанні». Для того, щоб народити дитину-каліку, не обов’язково ставати алкоголіком: можна випити тільки раз, на свято, але «влучно». Щоб розпочати свій шлях у нікуди, достатньо викурити першу сигарету, випити першу дозу шампансь-кого, «лонгера» або пива… Чи хочете ви такого своїй дитині?
Не забувайте, що найкращим прикладом для дітей є батьки.
Будьмо незалежні. Живімо тверезо!
Корнієнко А.Ю,
Почекета О.А.
Почекета О.А.