Перша сходинка до тверезості - визнання проблеми
   Нещодавно прочитала в газеті статтю про наркомана. На вигляд-живий скелет із численними язвами, руби, ями, гнійниками на шкірі, залишками зубів та волосся на голові, проте він абсолютно впевнений, що героїн не шкодить здоров'ю. Навпаки, наркоман вважає цей яд еліксиром життя. «Ну бывают чисто случайные передозировки . я же не враг самому себе и не идиот , чтобы гробить своё собственное здоровье да ещё за такие большие деньги.»

   Я зрозуміла, що вирішення будь-якої проблеми починається із її визнання. Своєї залежності так само не визнає курець, алкоголік.

   Статистика говорить, що в Україні щороку від алкоголю помирає 120 тисяч чоловік, і 120 тисяч-від тютюнопаління. Тобто щопяти хвилин-дві смерті. Споживання алкоголю на душу населення майже в три рази вже перевищило допустимі норми. Всесвітня Організація Охорони Здоров'я зробила висновок, що виродження генофонду нації починається при 8л. споживання чистого спирту на душу населення в рік, а у нас уже 20л.

   Вчений фізіолог Г. А. Шичко у своїх працях показав нам сходинки падіння людини при патологічних залежностях.

   Сходинки Шичка прості і геніальні. Але проблема у тому, що жодна людина невідносить себе до сумної статистики.» Захворіє і помре обов'язково хтось, але не я. Не мої діти питимуть, куритимуть поза школою, а потім від цього хворітимуть, а чи попадуть до лікарні з травмами різного роду. Не моя сім я розпадеться, а у сусіда». Так думають всі ті, хто ще може думати, хто знаходиться ще на трьох вищих сходинках. Людина на потребі вже статистики не читає, не знає і нічого не думає, крім того, щоб випити. А люди на установці - це живі трупи, вони вже зовсім не спроможні думати. Хоча народились і росли вони, напевно, не на смітниках, а в сім'ях, де їх, мабуть, любили і думали, що виховують правильно. Ми з вами повинні усвідомити, що ця сумна статистика про нас. Це проблема кожної української сім'ї. Виродження генофонду нації відбувається не десь і колись, а тут і зараз.

   Озирніться навколо, придивіться, вдумайтесь. Я особисто вже не знаю жодної сім ї, де не було б залежних від алкоголю чи тютюну родичів. Як не син, то батько, сват, брат, а тут, дивись, донька чи мати непомітно з «культуропитущих» стали залежними. І питання навіть не у тому,чи валяються ці люди на вулиці, а чи ще працюють. Питання лише у тому, на якій стадії залежності в даний момент вони знаходяться. Людина може знаходитись на 1-й сходинці (бути тільки запрограмованою і сама не вживати алкоголь)чи на 2-й-залученні (майже не вживати, але вона розповідатиме про користь спиртного у помірних дозах, пригощатиме інших. І якщо це лікар чи вчитель (приміром, з основ здоров'я ), чи духовна особа, то уявіть собі наслідки їх слів. Уявляти навіть не знадобиться. Можна вийти на вулицю і побачити. І дорослі, і підлітки маже всі палять, п'ють пиво та інші алкогольні розчини, те ж саме роблять дівчата, що саме страшне. Рідко яка молода людина чи чоловік середнього віку, коли обізветься до вас у людному місці, не смердітиме перегаром. Це наслідки сучасного виховання у залежних сім'ях, які вважають себе благополучними, у сучасних школах, що закривають на це очі. Наше суспільство ніби навмисне не бачить суті цих проблем.

   Послухайте останні новини, купіть будь-яку популярну газету. Що ми бачимо? На перших сторінках вбивство в алкогольному сп'янінні, дорожньо-транспортні пригоди з п'яними учасниками, покинуті батьками діти. При чому в одному з таких випадків представники Сільської Ради наголошують, що вже десять разів попереджали питущих батьків схаменутись. Але потім забрали дітей, які мало не вмерли з голоду. Такі факти говорять про те, що сама влада не визнає чи не хоче визнавати суті проблеми. У кожному селі всі точно знають, де можна купити самогон, але тут Сільські Ради чомусь ніяких заходів не вживає. Мало того, що весілля перетворюються в самоотруєння алкоголем, то вже й похорони інколи ледь не переходять у весілля. Адже п'яній людині все одно, де вона, і що відбувається, тому часом і співати захочеться, а то зле стане....

   Якщо вчора мама вигнала тата, бо він став багато пити, перестав працювати і уже не потрібен, а сьогодні вона за святковим столом (приміром, на День народження) наливає 3,4-річному синові у чарочку водички, і він цокається з гостями, то це вже проблема, яку важко перебільшити. Це просто бомба з часовим механізмом. Та ще добре, якщо дитині ввіллють водички, а можуть і пива. Алкогольна мафія через пресу та телебачення нас так переконала, що ми вже нічого поганого у пиві не бачимо, лише одні вітаміни.

   А що вже й говорити про червоне вино. У народі воно стало просто панацеєю від усіх хвороб. Але твердо знаючи про вітаміни, що містить червоне вино, люди забувають чи не хочуть думати про вміст у ньому алкоголю.

   Алкоголь - це наркотична отрута, - говориться в медичній енциклопедії. В цих двох словах відповіді на всі питання, пов'язані з самопочуттям при його вживанні. Алкоголь отруює (8гр. спирту на 1 кг. маси тіла - смертельна доза для дорослого) і спричиняє швидке звикання, особливо для дитячого організму. Ми можемо отримувати ті ж вітаміни із свіжого винограду, соку, не отруюючись ні малими, ні великими дозами, не програмуючи на пияцтво своїх дітей.

   За статистикою сьогодні в Україні лише кожна 15-а народжена дитина є умовно здоровою. І досить вже нарікати на екологію, на медицину чи на владу в той час, коли дружно за столом отруюємось тютюном та алкоголем. Чи надіємось на те, що президент чи якийсь депутат особисто втрутиться у наше життя? Пора вже самим замислитись і щось змінити на краще. І першим кроком на цьому шляху стане для нас визнання своєї залежності від легальних наркотиків, на тій чи іншій стадії, або всілякого сприяння цьому злу.

   Один хлопчик із глухого сибірського села сказав, що він буде вчитись пити і не буде кодуватись, бо всі чоловіки з його села вимерли через те, що закодувались. Але ніхто не сказав бідоласі, що крім 2-х шляхів: пити багато і пити мало (вміти пити), є ще один шлях: взагалі не пити. Адже так просто і природно жити тверезо, бути здоровим, радіти разом із рідними та близькими кожній хвилині буття. І головне - ростити здорових щасливих дітей.
Голова ГО "Твереза Козятинщина" Наталія Юхимець.
29.10.2011 | 3143 | Тверезість | admin
КОМЕНТАРІ (0):
omForm">
avatar