Рівні

Щоб було зручно користуватися поняттями про методи, переформуємо групи методів у рівні:

Рівень I (підсвідомий). Сюди входять методи дії, які, здебільшого, впливають лише на підсвідомість, причому впливають без свідомої згоди цільової аудиторії. Загалом те, що знаходиться у другій частині списку стирання програми: сперечання на тему алкоголевживання, перебування в середовищі тверезників, собріологічні умови, дія інформації ззовні. Остання включає в себе широкий спектр засобів: художні фільми, цікаві відеоролики, музика, художня література, картини, зображення, захоплюючі оповідання та приємні розповіді, цікаві сцени, вдалі вирази та багато іншого. Усе це не напрягає свідомість, розважає людину, розслабляє, але якщо правильно подати, то діє благотворно на рівні підсвідомості.

Коли пересічна людина приходить, втомлена, з роботи, то вмикає телевізор чи інтернет не для того, щоб побачити там щось корисне. Їй потрібно відпочити, розважитись, відключитися від життєвих клопотів. На корисність інформації зважають одиниці, всім потрібно щось нове і цікаве, навіть тим, хто цілий день провів біля телевізора. Хто буде дивитися якусь нудну тригодинну лекцію в соціальній мережі, коли крім неї існує стільки всього цікавого і розважального? Кому потрібні проблеми країни, коли у кожного своїх по зав'язку?

От і виходить, що тверезницьку інформацію ми мусимо змішувати з інформацією іншого характеру та загортати все це у гарний блискучий фантик. Якщо фантик буде простим, то споживати цю продукцію будуть ті ж одиниці, до маси вона ніколи не дійде. Ми мусимо опиратися і на якість технічного виготовлення, використовувати сучасні технології, обладнання, залучати спеціалістів. Хороший приклад технічного оформлення — відеоролики «Бережи себе»: якісно, стильно і сучасно.

Ці методи ніяк не пов'язані з «промиванням мізків», маніпуляцією чи насильством, але вони здатні повністю або частково стерти алкогольну запрограмованість. Ми несемо все ту ж пропаганду тверезості, просто підходимо до цього більш творчо.

Рівень II (напівсвідомий). Абсолютно вся наша інформація повинна нести тверезницькі переконання чи то на свідомому, чи то на підсвідомому рівнях. Вона може бути трьохгодинною лекцією, а може бути і короткою фразою. До другого рівня ми відносимо методи дії, що несуть у собі коротку інформацію, інформаційні віруси. У військовій справі для багатьох задач потрібен лише один спеціально навчений боєць (наприклад, боєць розвідки): своєю непомітністю він виконає поставлену задачу, в той час як рота у повному складі лише нашкодить ділу. Є бомби, а є набої. Методи другого рівня покликані діяти там, де не вміщається повна інформація, де вона не сприймається, не має сенсу.

З тих дій, що використовуються нами на сьогоднішній день, сюди відносяться: роздача листівок та буклетів, публікація статей, створення і розповсюдження плакатів, картинок, деяких брошур, інформаційних стендів, невеликих текстів, коротких інформаційних відеороликів, розклеювання наклейок та інше. Дещо тут спільне з методами першого рівня, наприклад, картинки і відеоролики. Чим відрізняється картинка першого рівня від другого? Картинка першого рівня в основному діє лише на підсвідомість, часто це малюнок без ніякого тексту. Картинка другого рівня — це, по суті, той же демотиватор, мотиватор, картинка з текстом, що примушує працювати свідомість, хоч діє в деякій мірі й на підсвідомість. У відеоролику першого рівня на першому місці краса, ефекти, позитив, трюки, а інформація лише як фон, часто вона навіть непомітна. У відеоролику другого рівня тверезницька чи антиалкогольна інформація — на першому місці, вся увага на неї, а фону як такого може взагалі не бути.

Ці методи можуть частково стирати запрограмованість, спонукати до роздумів, інформаційно насичувати країну, можуть і повинні стати причиною переходу до методів третього рівня.

Рівень III (свідомий). Це методи, що несуть у собі багато інформації. З відомих: курси собріології, лекції, відеолекції, книги, можливо — тривалий документальний фільм. Орієнтуються виключно на свідомість людини, але інколи не залишають після себе майже ніяких підсвідомих алкогольних програм. Це інформаційні бомби. Це методи, після яких у свідомості все перевертається «з голови на ноги», після яких проходження курсу за методом Шичка стає чистою формальністю. Такий результат досягається не завжди, але часто.

Секрет такої ефективності полягає не тільки в кількості правдивої інформації. Якщо говорити про лекції, то вони дають змогу надихнути аудиторію, запалити зсередини, подати власний приклад. Набір фактів, нехай навіть протяжністю в 24 години, ніколи не дасть таких результатів. Якщо знову поглянути на причини, на те, що привело учасників тверезницького руху до тверезого способу життя, то виявиться, що методи третього рівня є основними постачальниками активістів у «Тверезу Україну» та свідомих тверезників в Україну.

Окрім того, що вони і лише вони здатні виконати основну роботу в Проекті, методи цього рівня теж спонукають на роздуми, стирають запрограмованість, насичують суспільство правдою, а також надихають на діяльність.

Рівень IV (рівень саморозвитку). Цей рівень відрізняється від усіх попередніх, де методи покликані стати приводами і причинами тверезого способу життя. Методи четвертого рівня використовуються лише тоді, коли: а) шлях тверезого життя вже обрано; б) з'явилося велике бажання стати тверезником. У першому випадку це тверезник, методи такого рівня потрібні йому для самовдосконалення, розвитку, самоосвіти. У другому випадку це алкоголік, методи йому потрібні лише для того, щоб позбавитися залежності. В обох випадках є бажання, нам залишається лише дати людям те, що вони просять.

Мова, здебільшого, йде про курси за методом Шичка, але рівень включає в себе і роздачу літератури, тренінги, семінари для соратників, поради. Все, що сприятиме розвитку, вдосконаленню усіх бажаючих у напрямку тверезості.

Цей рівень приносить країні все, що можуть принести методи попередніх рівнів: стирання програми, насичення переконань, роздуми. А також надійність, розвиток, досконалість у плані тверезості. Єдине, чого він не дає, — бажання стати тверезником.

Методи всіх рівнів не фіксовані, їх потрібно розвивати, підключати свою фантазію і вигадувати нові. А перед тим — поставити основні вимоги, що відповідають певному рівню. Ці методи повинні:

I рівень — стирати проалкогольну запрограмованість на рівні підсвідомості;

II рівень — насичувати країну тверезницькою інформацією;

III рівень — створити переворот у свідомості людини, надихнути на тверезе життя та діяльність;

IV рівень — забезпечити розвиток та утвердження тверезницьких переконань для всіх бажаючих.

Усі чотири рівні об'єднує несення правди, адже стирати програму — це нести правду в продуктах культури, II — нести правду на інших доступних носіях, III — нести правду словом, IV — словом, ділом, пером. Окремо ці рівні — сила, разом — ще більша сила, оскільки допомагають один одному в отверезненні людини. Усі рівні потрібні, але щоб якась окрема людина стала тверезою, не обов'язково «проводити» її через усі, і тим паче по порядку.

http://tvereza.pro

13.06.2014 | 475 | Методи | admin
КОМЕНТАРІ (0):
omForm">
avatar