Шанс

Отверезнення України — це унікальний процес, але все ж для прикладу проведемо аналогію з пожежею. Уявимо палаючу багатоповерхівку, в якийсь момент її жителі виявили пожежу і в паніці кинулися гасити полум'я. Тут можна побачити тих, хто побіг викликати МНС, відключати будинок від джерела живлення електромережі або до пожежного щита; хтось самотужки взявся гасити полум'я, хто чим: шукають шланги, вогнегасники, пісок, деякі носять воду із сусіднього будинку, хто відром, а хто й у долонях. Усі інші стоять, мовчки чи з криками спостерігають за тим, як у попіл перетворюється їх домівка. Спокою і безтурботності деяких можна лише дивуватися, ніби зовсім це і не їх будинок, а лиш тимчасове якесь житло, готель.

Пожежники все не їдуть, а між тим з'являються все нові й нові місця загоряння. Якщо ближче і уважніше придивитися, стає видно людей, які «гасять» пожежу горючими матеріалами. У цей момент навряд чи хтось розмірковує над тим, зі злості вони це роблять чи по тупості. В будь-якому випадку потрібно щось робити, доки все не згорить вщент, полум'я не згасне. Потрібні впорядковані дії, дії, що відповідають можливостям, професіоналізму, місцю та часу. Такими діями повинен стати наш Проект, навіть якщо він таким не стане, це все одно краще, ніж паніка або самоплинний хід подій. Ще одним його пунктом буде відбудова згорілої будівлі — України.

Проект — це, в першу чергу, старт для роздумів, для тверезої оцінки ситуації. Тверезий розум здатен зробити набагато більше, творити набагато креативніше, мислити набагато глобальніше. Ми не теоретики, ми віддаємо перевагу послідовним практичним діям. Коли таких немає, діяльність практиків зводиться до друку календариків, масових пробіжок або махання транспарантами. Ніхто не проти, календарики теж потрібні, але скільки ми людей задіяли, скільки уваги і часу цьому приділили? П'ятнадцять координаторів протягом всього засідання, і це тільки вибір зображення. Носимо воду в долонях, це у кращому випадку, в гіршому діяльність будь-якої організації зводиться до чаювання.

Проект дає можливість помилятися і виправлятися, коли немає проекту — помилки не виглядають помилками. Одна помилка в проекті може стати фатальною, але навіть такий хід подій дає шанс погасити пожежу. Ми не ставимо задачу написати тут абсолютну істину або повністю готовий ідеальний проект, наша задача зараз — зачепити ключові питання для подальшого їх осмислення та введення в дію. Ну і звичайно, будемо відшліфовувати терміни та поняття в тексті. Але, щоб не перетворювати проект на енциклопедію, більше старатимемось передати дух, у якомога доступнішій формі, послідовно і структуровано.

Багато проектів розраховані на підтримку: існуючі програми з отверезнення чекають, поки їх приймуть, поки виділять кошти, доки хтось «зверху» почне вводити їх у життя. Наш же Проект буде таким, щоб реалізувати його змогли лише активісти, не розраховуючи на підтримку зверху, збоку, знизу, хоча і це не ігнорується. Проект ще й дозволить активістам діяти всім разом, в такт, як при перетягуванні канату.

Згодом Проект буде здійснювати функцію управління. Ходить інформація, що для тверезницької чи будь-якої революції необхідно мати в суспільстві 4% активних людей. Для України це 1 820 000 чоловік, в середньому по 67 330 активістів на область. Але навіть 1% (16 850 чоловік на регіон) — це дуже багато для організації: управляти такою кількістю нереально, плюс будуть різного роду обмани і провокації. Ось тут і знадобиться проект, тільки до того часу він вже повинен бути цілком розвинутим і повноцінним процесом.

«Вони збираються отверезити Україну», — під враженням сказав один тверезник після того, як побув присутнім на засіданні активу. Знання лише цього активує багатьох, люди чекають, поки їх покличуть, всі хочуть бачити сенс своєї діяльності. Інформація творить чудеса, вона має здатність втілюватися в реальність. Проект покликаний допомогти Всеукраїнському громадському рухові «Твереза Україна» досягти поставленої ним цілі. Причому досягти з якомога меншими затратами часу та ресурсів, а концентрація ресурсу на цілі гарантує результат, головне — не збитися з цілі. Це не нова організація, це нова форма діяльності — проектна. Організація — це видима сторона, проект — це невидима сторона, як є сайт «Твереза Україна», так буде і Проект «Твереза Україна».

«Наше пятое движение трезвости длиться уже около трёх десятилетий, накоплен значительный опыт. Отрадно, что в последние годы наблюдается большой приток молодёжи, растёт смена, и это радует. Но нередко случается, что вновь пришедшие соратники наступают на те же грабли, совершают те же ошибки, что и мы 30 лет назад. И одна из самых распространённых ошибок — это то, что молодёжные организации нередко наряду с работой по отрезвлению безмерно расширяют фронт работы и включают в свои планы задачи, никакого отношения к отрезвлению страны не имеющие. Они тратят силы на другие, может быть, тоже важные и нужные дела, но при этом естественно сокращается их работа по отрезвлению — ведь время не резиновое! Понятен юношеский максимализм, когда хочется сделать и это, и то, и пятое-десятое, но при этом неизбежно страдает работа по отрезвлению. Эти отвлечения на другие цели — только на руку алкогольной мафии, ведь пока мы отвлекаемся на другие цели, мафия может спать спокойно. Достаточно посмотреть ленту новостей «ВКонтакте», и оказывается, что трезвые организации и убирают мусор в парке, и сражаются против ювенальной юстиции, и проводят спортивные игры, и занимаются многими другими, в общем-то, полезными делами. И это ошибка. Всем этим, конечно, можно заниматься, но за пределами трезвого движения. А само движение призвано все силы тратить на борьбу с алкогольным геноцидом, на освобождение народа от алкогольно-табачного рабства. Чем больше у нашего движения целеустремлённости, тем реальнее успех. Не отвлекайтесь, ребята! Чтобы стать профессионалами в любом деле, надо на этом деле сосредоточиться без всяких отвлечений. И победа будет за нами!»

В.П. Кривоногов, 19 вересня 2012 р.

http://tvereza.pro

13.06.2014 | 464 | Форма | admin
КОМЕНТАРІ (0):
omForm">
avatar