Відділи

У проекті немає строгої (чи, тим більше, довічної) прив'язки виконавців до відділів. Одна людина може належати до багатьох відділів і лише на деякий термін. Усе це не принципово; більше користі Проекту ми принесемо, якщо зосередимося на роботі, а не на формальностях.

Якщо потрібного відділу ще немає, його потрібно створити. Назви відділів особливого значення не мають. Якщо кадрів для відділу немає, то задачі відділу доведеться виконувати кожному виконавцю окремо.

Такі вимоги до кадрів як бути тверезником, бути альтруїстом, рівнятися на поняття еліти, мати досвід роз'яснювати не будемо, це само собою зрозуміло. Отже, відділи:

  • Відділ розробки Проекту «Твереза Україна». Задачі:

    1. Розробляти, змінювати, доповнювати, вдосконалювати Проект.
    2. Відстежувати та наставляти (не контролювати) роботу Відділів та виконавців. Давати поради, проводити інструктажі, допомагати — робити все, аби робота велася згідно Проекту.

  • Відділ збору та виготовлення «загорнутої» інформації. Задачі:

    1. Збирати і накопичувати готову інформацію першого рівня.
    2. Виготовляти таку інформацію, розумно використовуючи ресурси.
    3. При необхідності допомагати комерсантам інформаційно в створенні продуктів творчості.
    4. Всю інформацію першого рівня структурувати і викладати для загального доступу.

Коли прийде мода, потрібно, щоб у цьому відділі працювало достатньо людей для того, щоб встигати вишукувати потрібні матеріали. Всі вони знадобляться нам потім.

  • Відділ збору та виготовлення цікавої інформації. Задачі:

    1. Збирати і накопичувати готову інформацію другого рівня. Сюди ж може ввійти інформація третього рівня. Вона повинна бути не тільки собріологічною, а й відповідати вимогам Інформації.
    2. Виготовляти таку інформацію.
    3. Всю інформацію другого і третього рівнів структурувати і викладати для загального доступу.

Цей відділ при відсутності кадрів можна об'єднати з попереднім.

  • Відділ збору негативної інформації. Задачі:

    1. Збирати і накопичувати історію трагічних подій, виною яких стало вживання алкоголю. Це може бути подія, що стосується окремої людини, сім'ї, цілого народу. Тут потрібні факти. Якщо ця інформація буде прикрашена власними тверезницькими переконаннями, то її ефективність не підвищиться. Краще буде, якщо ми прикріпимо посилання, адреси, імена, дати та інше. Сюди можуть увійти не тільки статті, а й графіки, фото, відео: ми повинні наочно показати нащадкам, що алкоголь робить з людьми.
    2. Всю цю інформацію структурувати і зберігати.
    3. Такий пласт даних може знадобитися і в сьогоднішній роботі, тому до задач відділу входить і їх публікація.

На практиці в організаціях, де активісти працюють на добровільних умовах, працюють, скільки хочеться і там де хочеться, відділи зовсім не такі, як у теорії. І це не дивно: коли людина бере на себе якийсь кусок роботи, звалює на себе ношу, то така робота автоматично перестає подобатися, розглядається не як власне бажання, а як обов'язок. Доводиться себе примушувати, напружуватися, в той час як інші зробили б це з більшим інтересом.

Такі формальності як відділи, робочі групи чи звіти про зроблену роботу не сприяють вільній праці в задоволення, а вона для Проекту більш ніж важлива.

В основному, у відділах ми маємо справу з інформацією, тому якось змінити форму відділів можна, використовуючи технічні можливості інтернету. Як варіант, пропонуємо схему «інформація — адміністратор — інформація». Це типовий режим роботи адміністратора: активісти надсилають знайдену чи вироблену інформацію, а він, у свою чергу, розміщує її у відповідну категорію на сайті. Від такого відділу не вимагається багато роботи, потрібні лише знання і розуміння, як фільтрувати цю інформацію, та деякі навички роботи за комп'ютером. Тим активістам, що не входять до відділу, надіслати адміністратору якусь картинку чи відео теж не складає проблем.

Таким чином можуть працювати багато відділів. Наприклад:

  • Відділ збору статистики потрібен всім, а особливо лекторам, щоб вони могли зайти на відповідну сторінку і бачити там всю статистику, що стосується нашої діяльності.
  • Юридичний відділ відповідає за сторінку зі списком прийнятих законів, що хоч якось стосуються тверезості, законопроектів та іншої юридичної інформації.
  • Відділ координації праці — щось типу біржі чи фрілансу. Щоб можна було знайти собі роботу по душі або знайти працівника-спеціаліста для виконання якогось завдання.

http://tvereza.pro

13.06.2014 | 418 | План | admin
КОМЕНТАРІ (0):
omForm">
avatar