Літературний конкурс «Ми за тверезе життя!»
Дуб та Берізка

...На території санаторію «Діброва» зросли поруч Дуб та Берізка. Дуб виріс міцним і могутнім, з північного боку схилу до річки, а біла Берізка виросла ніжною і стрункою, майже біля самої води.

Щороку Дуб з нетерпінням чекав сезону літніх відпусток, коли приїдуть люди і почнуть свій активний відпочинок. Дубу, звичайно, було не зрозуміло, чому люди так поводяться. Особливо дивним здавалося те, що вдень люди випускали з роту багато диму, в той час як він, могутній дуб, ночами виробляв для них кисень. Але, незважаючи ні на що, він був щасливий створювати для них тінь у спекотний день і впускати жолуді, щоб діти могли ними гратися.

Але одного разу в тому лісі сталося нещастя. Один відпочиваючий чогось випив і, через необережність, забув загасити недопалок від своєї цигарки. І в лісі почалася жахлива пожежа. Диму було стільки, що блакитного неба не було видно зовсім. А спека стояла така страшна, що ніхто з дерев вже й не сподівався вижити.

Добре, що відпочиваючих було багато, і вогонь помітили відразу. Пожежники приїхали швидко і моментом впоралися з такою страшною небезпекою, як пожежа у лісі. Але у багатьох дерев встигла обгоріти кора.

Коли пожежники поїхали і метушня вляглася, Дуб подумав: «Скільки ж часу тепер знадобиться всьому лісу, щоб переробити цей дим в чисте повітря! І скільки згоріло жолудів, з яких вже наступного року могли б вирости молоді дубочки!»

На щастя, до нашого Дуба вогонь не дійшов, і Дуб знову замислився: «Скільки ж часу потрібно Людині, щоб вона прийшла до тверезого способу життя?»

Не знайшовши відповіді, він звернувся до Берізки:

– Послухай, я такий сильний і могутній, а нічого зробити не можу, щоб цього більше не повторилося.

А Берізка йому й відповідає:

– Так робити-то, власне, нічого й не треба. Тому, що людина – це така істота, яка вчиться на своїх помилках. І стільки століть витрачає час на знищення свого здоров'я. А потім розповідає, що тільки дурні вчаться на своїх помилках, вважаючи себе найрозумнішою істотою на планеті. Скажи, яка ж вона після цього Homo Sapiens? Адже дивися, як просто живемо ми, в гармонії з природою, і як вона про нас піклується, якщо їй не заважає людина.

А далі вона розповіла про те, що видно їй зі свого бережка. І як було б добре, якби Людина вела себе по-іншому, якби всі люди жили тверезо...



Що саме розповіла Берізка Дубу далі, нам поки що не відомо. Пропонуємо Вам самим спробувати про це подумати і написати продовження цієї історії.

Ми віримо, що з Ваших розповідей вийде найкраща казка у світі, яку створимо ми, всі разом! Отже, оголошується літературний конкурс "Ми за тверезе життя!”

Умови конкурсу

ВГР «Твереза Україна» оголошує конкурс творчих робіт (проза, поезія) «Ми за тверезе життя!».

Конкурс проводиться серед учнів усіх шкіл та інших навчальних закладів України. Теми творчих робіт (назва може бути авторською):
"Що розповіла Берізка Дубу”

"Як би нам жилося, якби всі жили тверезо”

"Я обираю тверезе життя”

"Тверезість — норма життя”

"Свобода від допінгів”
І нехай це буде схоже навіть на фантастичне оповідання, головне, щоб воно викликало у читача позитивні емоції, закликаючи до тверезого життя. Будьте творцями нашої дійсності!

РРоботи приймаються до 30 березня 2013 року на адресу електронної пошти e-mail

Переможці конкурсу у кожній віковій категорії (учні 4-8 класів; учні 9-11 класів; студенти та старші учасники) отримують цінні призи:
3 місце — рюкзак для міста

2 місце — туристичний рюкзак

1 місце — туристичний (сімейний) намет
і запрошуються на VIII Всеукраїнський з'їзд тверезницького руху для знайомства з однолітками (діти — разом з батьками).
Примітка:
Положення про конкурс (більш докладний опис умов конкурсу) буде опубліковано 1 вересня на сторінці http://www.tvereza.info/sobriety/projects/konkurs-l.html.

25.08.2012 | 3073 | Твереза Україна | admin
КОМЕНТАРІ (0):
omForm">
avatar